"ne zaman bir erkek yanlış bir şey yapmadım derse yanlış bir şey yapmıştır." -teen wolf
Bu görsel ile kayıt olup para yatıran herkese ömür boyu VİP üyelik hediye. (VİP üyelere reklam gösterilmez)

Rick and Morty tartışma forumu

Tüm Forumlar > Rick and Morty > EVIL RICK C137 RICK

yeni konu aç EVIL RICK C137 RICK

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Selamlar. Uzun zamandır var olan ama görmeyince olmasının gerekliliğini düşünüp açtığım bir başlık. Get Schwifty'de Birdperson evinde Rick'in bir Morty'i bebekken tuttuğu bir fotoğraf var, Morty kim olduğunu sorduğunda Rick'in en iyi arkadaşı bir cevap vermiyor.. Ayrıca biliyoruz ki, Rick Beth'i 20 yıl boyu terk etmiş ve Morty 14 yaşında, yani Morty küçükken Rick orda değildi, böyle bir anısı olamaz. Evil Rick, Rick'in anılarında dolaşırken aynı şeyi görüyor; Rick'in bir Morty'i kucağında tuttuğunu. Ve Rick ağlıyor.

Buradan belli ki C137 Morty yani bizim araba Morty'miz Rick'in asıl Morty'si değil. Bu da Twist olarak en büyük ihtimal olan Evil Rick'in aslında Rick'in Orijinal Morty'si olacağını ortaya koyuyor.

Kanıtlara gelirsek, aynı bölümde Rick Morty'e şunu diyor: "Ukalalaşma. Ukala Morty büyük sorunlar ortaya koyabilir." Morty ne anlama geldiğini sorunca da büyüyünce anlatırım diyor.

Birdperson'ın konuşmaması da bu şekilde yorumlanabilir. Evil Morty'e sorulan Orijinal Rick'iniz kim soruları da buna göz kırpar gibi.

Teori buraya kadar mükemmel. Ancak şöyle bir sorun var: En Rick Rick'in En Morty Morty'si olmalı ve bunlar ayrı evrenlerde olursa anlamı kalmaz. Yani bu, bizim Morty'mizin En Morty Morty olduğu gerçeğinin yalan olduğuna çıkıyor; ancak en Morty Morty Evil Morty'se, Rick de En Morty Morty diye bizzim Morty'yle durduysa; şu da düşünülebilir:

Evil Morty, C137 Morty mi?

kesinlikle katılıyorum ama benim de kafamı kurcalayan şeyler oldu açıkcası, Mortylerin hapsedildiği -başında Evil Morty'nin olduğu- bölümde bizim Morty'miz diğer Morty'lere bir konuşma yapıyor ve diğer Morty'ler bu Mortylerin Mortysi diyorlar. Çok kafa karıştırıcı bu teori ama bende inanıyorum doğru olduğuna.

Bunu Geek Teori kanalı söylememiş miydi ?

Hayır bu uzun zamandır var, zaten kendisi üretmiyor pek çok yerden toplayıp oluşturan bir kanal orası :P

konuya abone kullanıcılar 3